Časté dotazy

Naturo je přírodní krmivo pro domácí zvířata, co to znamená?
Naturo krmivo pro psy a kočky je vyrobeno ze 100% přírodních ingrediencí. To znamená, že všechny použité ingredience jsou zdravé přímo z přírody. Zajišťujeme, aby bylo možné kompletní vysledování námi používaného masa až na původní farmu. Nepoužíváme v našich produktech žádná umělá barviva, příchutě ani konzervační látky.

Jaká je trvanlivost výrobků Naturo?
Mokré krmiva Naturo pro psy a kočky mají trvanlivost 24 měsíců.

Jak mohou produkty Naturo zůstat čerstvé bez přidání konzervačních látek?
Mokré krmivo Naturo prochází jedinečným procesem vaření. Je k němu potřeba méně času, což ochrání zdraví prospěšné složky potravy včetně přírodních antioxidantů a konzervantů. Tento proces by se dal přirovnat k vaření v páře. Všechny produkty jsou uzavřeny ve speciálních plně recyklovatelných obalech bez přístupu vzduchu, světla a vlhkosti.

Jsou produkty Naturo bezlepkové?
Receptury Naturo pro psy a kočky jsou formulovány tak, aby byly bez lepku. Naše bez obilné tj. Grain Free receptury jsou naprosto bez obilí a lepku. Receptury obsahující rýži jsou rovněž bez lepkové, jelikož rýže ve všech svých formách neobsahuje lepek.

Jsou produkty Naturo vhodné k podávání syrové nebo vařené stravy?
Mokré krmivo Naturo pro psy a kočky jsou vhodné spíše k podávání vařené stravy. Jsou mírně vařené v páře již v obale. Aby si je váš čtyřnohý přítel co nejlépe vychutnal podávejte je ohřáté na pokojovou teplotu případně je lze mírně ohřát v průběhu chladných zimních dnů.

Je možné produkt Naturo znovu ohřát, pokud jej zvíře nesní.

Produkty Naturo se podávají při pokojové teplotě, není tedy důvod je opětovně ohřívat. Produkt Naturo by měl být po otevření spotřebován během 12 hodin. V případě že produkt Naturo nespotřebujete celý, uchovávejte jej v chladničce po dobu max. 2 dnů.

Jak mohu změnit současné krmivo a začít podávat produkt Naturo?
V případě že přecházíte z používání jiného produktu a zvíře krmivo Naturo odmítne – měli by jste mu jej postupně představit během 3-7 dnů a to snížením dosavadního krmiva a navyšováním předkládaného krmiva Naturo v každém denním jídle dokud nebudete krmit pouze produkty Naturo.

Je Naturo baleno v recyklovatelných obalech?
Ano, snažíme se pečovat o životní prostředí a všechny obaly jsou 100% recyklovatelné.

Můžete mi sdělit, zda jsou nějaké přidané cukry ve vašem krmivu Naturo pro domácí zvířata?
V krmivu Naturo pro kočky a psy nejsou žádné přidané cukry. Pro výrobu krmiva Naturo používáme ty nejlepší přirozené kvalitní suroviny bez přidaných barviv, zchutňovatel a konzervačních látek.

Byl jsem zděšen informacemi o tom co jde do krmiva pro domácí zvířata. Četl jsem, že tuky použíté v restauracích, zbytky z jatek a mnoho obilovin – vše považováno za nepoživatelné v lidské spotřebě jde do krmiv pro psy a kočky. Můžete potvrdit co je používáno ve vašich krmivech?

Všechny námi používané masa a tuky pochází ze zvířat vhodných pro lidskou spotřebu a lze je vysledovat zpět ke zdroji. Úzce spolupracujeme se všemi našimi dodavateli, kteří jsou zkontrolováni před schválením jejich dodávek.

V současné době krmím svého psa levným krmivem v nízké kvalitě. Proč bych měl přejít na krmivo Naturo?
Zdravotní problémy jsou s větší pravděpodobností rozvíjeny díky nízké kvalitě krmiva pro psy a kočky a to díky jejím nuričním nedostatkům. Krmením vysoce kvalitní potravy Naturo můžete snížit toto riziko a udržet svého domácího mazlíčka zdravého po celý život.

Jsou krmiva Naturo vhodné pro psy s citlivým žaludkem?
Výrobky Naturo jsou vyrobeny ze 100% přírodních surovin bez jakýchkoli konzervačních látek a umělých barviv, a proto ej toto jídlo to dobrá volba pro psy s citlivým žaludkem. Pokud je však váš pes alergický na určitou látku, určenou váším veterinářem, měli byste zkontrolovat úplný seznam ingrediencí z kterých je krmiv složeno, aby se ujistili, že výrobek tuto složku neobsahuje.

Krmivo Naturo je také dostupné ve variantě bez obilí tzv. Grain Free tyto receptury jsou vhodné i pro psy alergické na obilniny.

Vidím, že krmivo Naturo pro psy obsahuje zeleninu. Jak to prospěje mému psovi?
Podobně jako u lidí, zelenina poskytne základní přírodní vlákninu potřebnou k podpoře zdravého trávení.

Vidím v seznamu ingrediencí krmiva Naturo pro psy řasu. Co to je řasa a jaký je její přínos?
Používaná řasa pochází z moře a poskytuje přírodní zdroj vlákniny. Navíc obsahuje koncentrované zdroje nerostů včetně draslíku, vápníku, hořčíku, železa a jódu.

Jaké jsou přínosy taurinu v recepturách pro kočky?
Všechny receptury přírodního krmiva Naturo pro kočky obsahují přidaný taurin. Taurin je důležitý pro zrak koček, pro srdečních funkcí, tvorbu žluči a reprodukci.

Je krmivo Naturo pro kočky bez obilné?
Krmivo Naturo pro kočky je bez obilné tzv. Grain Free, protože obilí může často způsobovat alergie. Krmivo Naturo pro kočky rovněž neobsahuje žádná umělá barviva, příchutě ani konzervační látky a je 100% přírodní.

Naturo 150g & 400g Group